status Gadu-Gadu

Aktualności

Wygrana w Wojciechach

• autor: Gienooon07, 2015-08-25 10:07

W pierwszym meczu nowego sezonu Piast Wilczęta wygrał z Klubem Sportowym Wojciechy 1:0 (0:0). Jedyną bramkę w 93 minucie spotkania strzelił Maciej Kaczyński.

Jeszcze przed wejściem do autokaru w Wilczętach wiadomo było, że będzie to trudny i ciężki mecz. Chęć wystąpienia w tym spotkaniu wyraziło tylko 12 zawodników Piasta przez co trener Jacek Ptak musiał się sporo nagłowić nad tym jak ustawić optymalną jedenastkę.

Początek meczu nie zapowiadał tak wielu trudności. Liczne ataki zawodników Piasta powodowały, że gospodarze mieli wiele problemów w defensywie lecz zawsze udawało im się wychodzić z tego obronną ręką. Dalsza część pierwszej połowy to typowy dla polskiego futbolu "mecz walki", który nie przyniósł niczego pożytecznego obu drużynom.

W drugiej połowie śmielej zaatakowali zawodnicy z Wojciech, którzy w dwóch sytuacjach sam na sam z bramkarzem nie potrafili trafić do siatki. Decydująca o losach spotkania akcja rozegrana została w doliczonym czasie gry. Bartek Augustyńczyk uruchomił długim podaniem grającego na lewej stronie defensywy Grzegorza Jarosławskiego. Ten, po przedarciu się przez obronę gospodarzy, podał do znajdującego się w polu karnym Macieja Kaczyńskiego, który strzałem w światło bramki dał prowadzenie gościom. Po straconym golu gospodarze ruszyli na bramkę strzeżoną przez Dominika Kabarę, lecz mieli już na to bardzo mało czasu. Po wykonanym przez nich rzucie wolnym sędzia zakończył mecz, który zresztą prowadził w marnym stylu.

Mimo że nie był to jakiś piękny pojedynek cieszą zdobyte trzy punkty. Sędzia prowadzący spotkanie miał sporo pracy. Łącznie ukarał zawodników aż dziewięcioma żółtymi kartkami ! Martwi natomiast frekwencja zawodników zarówno na treningach jak i meczach. Nie był to pierwszy raz kiedy Piast wyjechał na mecz prawie gołą jedenastką. Okazja do mobilizacji będzie w najbliższą sobotę, 29 sierpnia 2015 r. gdzie na własnym obiekcie Piast podejmie rezerwy Huraganu Morąg, które w swoim pierwszym meczu pokonały beniaminka A-klasy, Sokół Łęcze 8:0. Początek sobotniego pojedynku o godzinie 17:00.